Okoliczne Atrakcje Mazur

PLAŻA
Naszą wizytówką niewątpliwie jest plaża gminna z którą bezpośrednio sąsiadujemy. Wyposażona jest w 2 mola, wiatę, miejsce na ognisko, stoły piknikowe, miejsca do cumowania łodzi oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego. Przyjazna dzieciom z łagodnie opadającym, piaszczystym dnem oraz specjalnie wyznaczonym (obojkowanym) płytkim kąpieliskiem

SZELĄG WIELKI
Jedno z najpiękniejszych jezior mazurskich, malowniczo położone na obrzeżach rozległego kompleksu Lasów Taborskich z wyjątkowo przejrzystymi wodami, zamieszkałymi przez takie ryby jak: leszcz, sandacz, szczupak, okoń, płoć, lin oraz węgorz. Stanowi część odnogi szlaku Kanału Elbląskiego co oznacza, że z Szeląga Wielkiego poprzez liczne śluzy i pochylnie można dopłynąć aż do Morza Bałtyckiego. Idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych cichych jak i motorowych.

LICZNE TRASY PIESZE I ROWEROWE
Doskonały sposób na aktywny wypoczynek pozwalający na najlepsze poznanie naszego regionu. Prowadzą one przez różnorodne lasy pełne grzybów, jagód etc., pola oraz wokół jezior co oddaje prawdziwe piękno naszych okolic.

STADNINA KONI
W pobliżu naszego obiektu znajdują się dwie stadniny koni, oferujące kompleksowe usługi w zależności o umiejętności jeźdźców.

REZERWAT SOSNY TABORSKIEJ
Oddalony o 10 km rezerwat leśny mający na celu ochronę starodrzewia sosnowego- cenionego na całym świecie za wyjątkową wysokość oraz wytrzymałość. Na jego terenie znajduje się również pomnik przyrody – Sosna Taborska która liczy około 290 lat.

OSTRÓDA
Miasteczko przyciągające do siebie turystów bogatym zapleczem rekreacyjnym:

Żegluga Ostródzko- Elbląska oferująca liczne rejsy turystyczne w tym po Kanale Elbląskim
Najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych
Aquapark

jak i rozrywkowym :
Festiwal muzyki tanecznej
Reggae festiwal.

KANAŁ ELBLĄSKI
Najdłuższy kanał żaglowy w Polsce, który za pomocą pochylni i śluz łączy ze sobą jeziora i rzeki czego rezultatem jest miedzy innymi możliwość żeglowania np. z Szeląga Wielkiego aż po Bałtyk. Prawdziwą atrakcją są fragmenty szlaku gdzie statki transportowane są do następnego akwenu po specjalnych szynach – jadą po trawie.

SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ MARÓZKĄ 40KM

WARSZAWA 210KM

OSTRÓDA 8KM

MALBORK 100KM

GRUNWALD 35KM

Zasmakuj w wyjątkowej krainie, bezpośrednim dostępnie do jeziora, prywatnym molo, wypożyczalnią sprzętu, przyjaznym dla dzieci kąpieliskiem i domowej kuchni!