Okoliczne Atrakcje Mazur

PLAŻA PAJDA MARINA

Naszą wizytówką niewątpliwie jest prywatna plaża z 50 metrowym molo na którego końcu znajduje się taras widokowy. Plaża jest częściowo zacieniona z bezpiecznym, płytkim kąpieliskiem dla dzieci.

Bezpośrednio przy plaży posiadamy miejsce na ognisko oraz stanowiska namiotowe i caravaningowe. Apartamenty znajdują się w odległości 350 metrów, a domki drewniane 80 metrów od kąpieliska. Przy molo zacumowanych będzie 6 domków na wodzie.

Na miejscu znajduje się wypożyczalnia sprzętu wodnego: kajaki, łódki i rowery wodne. Nasz ośrodek sąsiaduje również z plażą gminną.

SZELĄG WIELKI
Jedno z najpiękniejszych jezior mazurskich, malowniczo położone na obrzeżach rozległego kompleksu Lasów Taborskich z wyjątkowo przejrzystymi wodami, zamieszkałymi przez takie ryby jak: leszcz, sandacz, szczupak, okoń, płoć, lin oraz węgorz. Idealne miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych cichych jak i motorowych. Szeląg Wielki jest elementem drogi wodnej Kanał Elbląski, prowadzącej do Morza Bałtyckiego.

LICZNE TRASY PIESZE I ROWEROWE
Doskonały sposób na aktywny wypoczynek pozwalający na najlepsze poznanie naszego regionu. Prowadzą one przez różnorodne lasy pełne grzybów, jagód etc., pola oraz wokół jezior co oddaje prawdziwe piękno naszych okolic.

STADNINA KONI
W pobliżu naszego obiektu znajduj e się stadnina koni, oferująca przejażdżki konne uzależnione od umiejętności.

OSTRÓDA
Miasteczko przyciągające do siebie turystów bogatym zapleczem rekreacyjnym:

Żegluga Ostródzko- Elbląska oferująca liczne rejsy turystyczne, w tym po Kanale Elbląskim
Najdłuższy w Polsce wyciąg nart wodnych

jak i rozrywkowym :

Reggae festiwal
Liczne imprezy na miejskim molo oraz w amfiteatrze

REZERWAT SOSNY TABORSKIEJ
Oddalony o 10 km rezerwat leśny mający na celu ochronę starodrzewia sosnowego- cenionego na całym świecie za wyjątkową wysokość oraz wytrzymałość. Na jego terenie znajduje się również pomnik przyrody – Sosna Taborska która liczy około 290 lat.

KANAŁ ELBLĄSKI
Najdłuższy kanał żaglowy w Polsce, który za pomocą pochylni i śluz łączy ze sobą jeziora i rzeki czego rezultatem jest miedzy innymi możliwość żeglowania np. z Szeląga Wielkiego aż po Bałtyk. Prawdziwą atrakcją są fragmenty szlaku gdzie statki transportowane są do następnego akwenu po specjalnych szynach – jadą po trawie.

OLSZTYN
Stolica Warmii i Mazur. Miasto Mikołaja Kopernika z drugim co do wielkości planetarium oraz obserwatorium.
Zwiedzając urokliwą Starówkę uwagę zwraca Wysoka Brama, Bazylika Św. Jakuba Zamek kapituły Warmińskiej oraz pomnik ławeczka Mikołaja Kopernika. W granicy miasta znajduje się aż 15 jezior i 4 rzeki, w tym rzeka Łyna.

Życie kulturalne oferują kina, teatry oraz liczne imprezy i festiwale muzyczne, takie jak:

Kortowiada
Olsztyńskie Lato Artystyczne
Olsztyńskie Noce Bluesowe
Ogólnopolskie Spotkania Zamkowe „Śpiewajmy Poezję”
Olsztyn Green Festival

OLSZTYNEK
Miejscowość znana jest głównie z Muzeum Budownictwa Ludowego – najstarszego i największego Skansenu w tej części Polski. Latem ten niecodzienny park etnograficzny często staje się areną fantastycznych imprez plenerowych.

SPŁYW KAJAKOWY RZEKĄ MARÓZKĄ 40KM
Rzeka Marózka ma długość 43 km i jest jedną z najpiękniejszych rzek regionu o bardzo płytkiej i przejrzystej wodzie. Dzięki temu na całej długości widoczny jest przepiękny wodny świat z soczystą roślinnością i ławicami ryb. Dostępnych jest kilka wariantów spływu, począwszy od 2-3 godzinnej opcji dla początkujących, aż po 2 dniowy spływ dla zapalonych kajakarzy.

AQUAPARKI W OKOLICY:

http://www.osir.olsztyn.pl/pl/aquasfera [30 km]

https://www.warmiapark.pl/3,aquapark_pluski_olsztyn [45 km]

http://www.termywarminskie.pl/pl/ [75 km]

Zasmakuj w wyjątkowej krainie, bezpośrednim dostępnie do jeziora, prywatnym molo, wypożyczalnią sprzętu, przyjaznym dla dzieci kąpieliskiem i domowej kuchni!